فرهنگ و هنر

اختصاص 2600 زمین برای ساخت موزه باستان شناسی ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از اختصاص 2600 متر زمین برای ساخت موزه باستان شناسی در شهر ایلام اطلاع داد.

14 آذر 1398

اختصاص 12هزار مترمربع زمین به موزه نفت گچساران

زمینی به مساحت 12هزار مترمربع در محدوده پارک سلامت گچساران به موزه نفت اختصاص داده شد.

8 آذر 1398

سال تلخ و پرحاشیه تکواندو، ناکامی زیر سایه موفقیت های یک ایرانی!

خبرنگاران - محمد بیرامی: تکواندو ایران سال گذشته را با فراز و نشیب های فراوان پشت سر گذاشت. اهالی تکواندو بعد از کسب عنوان نخست تیم ملی در بیست و سومین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا انتظار درخشش و افتخارآفرینی در بازیهای المپیک ریو را داشتند که متأسفانه...

7 آذر 1398

جشنواره انگور روستای هزاوه برگزار می گردد

در زمان برگزاری جشنواره انگور هزاوه، بنای منسوب به خاندان امیرکبیر که بعد از مرمت به موزه امیرکبیر و مرکز مطالعات تاریخ معاصر استان مرکزی تبدیل می گردد، آماده بازدید گردشگران و علاقه مندان است.

6 آذر 1398

انتها پنجمین فصل کاوش در محوطه باستانی جوبجی رامهرمز

معاون میراث فرهنگی خوزستان گفت: با انتقال آخرین تابوت به دست آمده از پنجمین فصل کاوش در محوطه باستانی جوبجی رامهرمز، پرونده این فصل از کاوش میدانی محوطه بسته شد.

1 آذر 1398

برگزیدگان داستان کوتاه نارنج معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران، پنجمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج پنج شنبه 26 آذرماه با برگزاری آیین اختتامیه در تالار فردوسی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم با حضور نویسندگان مطرح کشور، بهاره شفیعی معاون فرهنگی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و علیرضا...

24 آبان 1398

تصاویر هولناکی از افرادی که 2000 سال است ایستاده اند!!

تصاویر ارتش سربازان ایستادهارتش تراکوتا، ارتشی است شامل سربازان ایستاده سفالی است که در مکانی کنده شده در دل یک کوه همانند یک مقبره امپراطوری در کشور چین قرار گرفته اند. این ارتش مربوط به سال های 476 تا 221 سال قبل از میلاد و سرانجام دوره جنگ های متخاصم...

23 آبان 1398

فریدون آسرایی: مدیران خواننده شدند خواننده ها مدیر

فریدون آسرایی کارش بازی با مرزهاست. خدمت سربازی اش را پای بلندی های جولان ایستاده بوده، بعد به فیلیپین رفته، بعدش به کانادا، بعد آمده ایران و البته حتما در این میان رفت و آمدهای دیگری هم داشته، همه اینها را هم اتفاقی به نام عشق رقم زده است.

19 آبان 1398

درمان بازساختی مو به کمک سلول های بنیادی ، هفتمین شماره از فصلنامه علمی - پژوهشی سبا منتشر شد

به همت انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی ایران، هفتمین شماره از فصلنامه علمی - پژوهشی سبا منتشر شد.

17 آبان 1398

پروانه بهره برداری از یک اقامتگاه بوم گردی در سرایان صادر شد

یک اقامتگاه بوم گردی در روستای مصعبی به عنوان دومین اقامتگاه در منطقه نمونه گردشگری مصعبی کریمو و ششمین اقامتگاه شهرستان سرایان به بهره برداری رسید.

12 آبان 1398

تقلید از غرب منجر به گسستن از گذشته می شود

به گزارش خبرنگاران، نشست غرب زدگی و توسعه؛ درنگی بر اندیشه های دکتر رضا داوری اردکانی با سخنرانی دکتر محمدتقی طباطبایی امروز 26 آبان ماه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

10 آبان 1398

نشستی در نقد معماری و شهرسازی

دویست و بیست و یکمین جلسه گفتمان از سلسه گفتمان های نقد معماری و شهرسازی برگزار خواهد شد.

9 آبان 1398

وجود درهم تنیدگی میان فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در ایران ، راه ابریشم راهی برای تبادل علم و فرهنگ بوده است

وزیر علوم گفت: امروزه در ایران یک درهم تنیدگی بین فرهنگ غنی ایرانی و فرهنگ اسلامی داریم.

6 آبان 1398

جدیدترین فایل ویدئویی مرد پشت پرده اعتراضات مصر

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، محمد علی پیمانکار و بازیگر مصری که به عنوان مرد پشت اعتراضات در مصر معروف است، خواستار برگزاری تظاهرات میلیونی در جمعه آینده علیه عبدالفتاح السیسی در مصر شد.

5 آبان 1398

سیما 4 پخش فیلم های فارگو، بی خوابی و پدرخوانده

انگشتر، بی خوابی، پدرخوانده 1، پدرخوانده 2، هفت دلاور، فارگو و طلسم عناوین فیلم های سینمایی است که هفته جاری (23 تا 29 شهریور) در فیلم خانه شبکه چهار سیما به نمایش درمی آید.

22 مهر 1398

زینب پاشا؛ زن انقلابی دوران مشروطه

با استناد به نوشته مذکور باید اذعان کرد که زینب پاشا از زنان باسواد و متفکر زمانه خود نیز محسوب می شد، که این مساله خود می تواند در آنالیز علل قیام وی علیه استبداد و نابرابری در آن دوره موثر باشد.

21 مهر 1398

دبی برای سفر گردشگری بهتر است یا ابوظبی؟

کشور امارات یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا است که البته به خاطر قیمت مناسب، فاصله کم و امکان دریافت ویزای آسان در میان هموطنان ما هم هواداران بسیاری دارد. ولی کدام شهر را برای سفر تفریحی انتخاب کنیم؟ دبی یا ابوظبی؟ کدام یک بهتر است؟ هر دوی آن...

10 مهر 1398

رئیس سازمان میراث فرهنگی از بازار تاریخی اراک دیدن کرد

دکتر علی اصغر مونسان از بخش های مختلف بازار تاریخی اراک بازدید کرد.

7 مهر 1398

پیشاشو جهانی شد ، روایت زندگی یک زن سالخورده روستایی گیلان در صربستان

گیل مردان و زنان گیلانی همواره تلاش کرده اند به گونه ای آداب و رسوم غنی خود را حفظ کرده و میراث گذشتگان را به نسل های آینده منتقل کنند.

4 مهر 1398

کتاب میراث درخطر تپه سوز و تل چگاسفلی منتشر شد

کتاب میراث در خطر تپه سوز و تل چگاسفلی نوشته عباس مقدم و سوزان پولاک با موضوع آنالیز اهمیت محوطه های تاریخی هزاره پنجم پیش از میلاد، چاپ و منتشر شد.

3 مهر 1398
تعداد: (62)