اخبار اقتصادی

ترامپ هر اقدام کنگره برای لغو وضعیت اضطراری ملی را وتو می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، با اعلام وضعیت اضطراری ملی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در آدینه گذشته که با هدف تحت فشار گذاردن کنگره برای تصویب بودجه 8 میلیارد دلاری دیوار مرزی مکزیک صورت گرفت، استفان میلر مشاور عالی کاخ سفید با اشاره...

24 خرداد 1398

نماینده انجمن صنعت گران و بازرگانان مستقل ترکیه با مدیرعامل صندوق احیا دیدار کرد

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به منظور توسعه اقدامات منتهی به شناساندن بناهای تاریخی احیاء شده ایران در عرصه بین الملل با نماینده انجمن صنعت گران و بازرگانان مستقل ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

21 خرداد 1398

قره خانی: مجلس به دنبال افزایش قیمت بنزین نیست

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که تصمیم گیری در مورد بنزین نیازمند کار کارشناسی و تخصصی است، گفت: مجلس تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی ندارد.

20 خرداد 1398

روسیه درباره ونزوئلا فراخوان داد

ایسنا نوشت: وزارت خارجه روسیه گفت که جامعه بین الملل باید در کنار تمرکز بر یاری به ونزوئلا برای حل مشکلاتش از هرگونه مداخله غیرسازنده در این کشور بپرهیزد.

18 خرداد 1398

ترامپ: تا زمان دیدار با شی جینپینگ، توافق نهایی بر سر تعرفه های گمرکی نداریم

رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت که گفت وگوهای تجاری با نمایندگانی از چین در واشنگتن خوب بود اما تا زمانی که با همتای چینی خودش دیدار نکند، توافق نهایی امضا نمی گردد.

16 خرداد 1398

صعود قیمت نفت در پی تحریم های مختل کننده آمریکا

قیمت نفت روز چهارشنبه بدنبال نگرانیها نسبت به مختل شدن عرضه پس از اقدام واشنگتن برای تحریم شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا، افزایش پیدا کرد.

15 خرداد 1398

اپل می گوید قیمت آیفون را در بعضی کشورها کاهش می دهد

ساعاتی پیش شرکت اپل گزارش اقتصادی مربوط به اولین فصل اقتصادی امسال را اعلام نمود که طبق آن، درآمد حاصل از فروش آیفون نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 15 درصد کاهش یافته است. به همین خاطر، مقامات ارشد اپل تصمیم گرفته اند در بعضی از کشورها، قیمت آیفون ها...

15 خرداد 1398

بلر: احتمال برگزاری دومین رفراندوم بریگزیت افزایش یافته است

نخست وزیر پیشین بریتانیا گفت، اکنون بیش از 50 درصد احتمال برگزاری دومین رفراندوم بریگزیت وجود دارد.

11 خرداد 1398

بدون در نظر دریافت میراث فرهنگی نمی توان برنامه توسعه نوشت

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این نکته که بدون در نظر دریافت میراث فرهنگی نمی توان برنامه توسعه نوشت توضیح داد: با معرفی ، حفاظت و مرمت میراث فرهنگی می توانیم گردشگری در ایران را رونق ببخشیم .

4 خرداد 1398

آذربایجان شرقی مهاجر فرست ترین استان کشور است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای راهبردی جمعیت و ثبت وقایع حیاتی استان در تبریز گفت: آمار طلاق افزایش یافته است و اگر این روند ادامه یابد اتفاقات خطرناکی در آینده می تواند اتفاق بیفتد.

2 خرداد 1398

نهمین جشنواره فیلم فجراصفهان برگزار می گردد، برگزاری جلسات نقد فیلم

محمدعلی جعفری در گفت وگو با خبرنگاران گفت: هر ساله تعدادی فیلم برای اکران در سینماهای استانهای کشور انتخاب می گردد که مقداری از بودجه اکران این فیلم ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلام و مقداری دیگر از بودجه اداره ارشاد آن استان تامین می گردد.

31 اردیبهشت 1398

بخش خصوصی مهمترین بازوی دولت برای عبور از شرایط تحریمی است

به گزارش خبرنگاران، قاسم سلیمانی دشتکی عصر شنبه در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: دشمنان امروز تمام توان خود را بکار گرفته اند تا با محدود سازبی فعالیت های اقتصادی منابع درآمدی کشور را کاهش دهند تا از این طریق مانع دستیابی کشورمان به اهداف خود شوند.

30 اردیبهشت 1398

نقاط حادثه خیز تا قبل از عید اصلاح شوند

به گزارش خبرنگاران، سید موسی خادمی شامگاه یکشنبه در کارگروه ایمنی راههای لرستان در سخنانی با بیان اینکه موضوع تصادفات و کاهش تصادفات بسته ای از موضوعات فنی، اقتصادی و فرهنگی است و ابعاد مختلفی دارد، گفت: ایران جزء کشورهای بد از حیث آمار تلفات تصادفات...

22 اردیبهشت 1398

اخراج مدیران رشوه گیر بهتر از اخراج کارگران است

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اخراج مدیران رشوه گیر به جای تعدیل کارگران شرکت های خودروساز از ضریب اثرگذاریِ به مراتب بیشتری در کاهش هزینه های سرباری خودروسازان برخوردار است.

21 اردیبهشت 1398

95 درصد بذر کلزای هیبریدی و شبدر کشور در دزفول فراوری می گردد

به گزارش خبرنگاران، علی کرمی ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان دزفول در سالن همایش فرمانداری اظهار کرد: ظرفیت و پتانسیل های ویژه ای در بخش کشاورزی دزفول وجود دارد که وجود خاک رتبه الف حاصلخیز از جمله این ظرفیت های بی نظیر است.

19 فروردین 1398

راه آهن چابهارـ سرخس در انتظار عزم وزیر جدید راه و آستان قدس

به گزارش خبرنگاران، سید میثم لاجوردی کارشناس صنعت حمل و نقل ریلی در یادداشتی به لزوم همکاری وزارت و شهرسازی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و شرکت عمران آستان قدس رضوی (ع) در خصوص احداث خط آهن ترانزیتی و راهبردی چابهار ـ سرخس در راستای تکمیل...

17 فروردین 1398

بی شناسنامگی تعدادی از روستاییان، تحصیل 60 دانش آموز در شش پایه در مدرسه یک کلاسه!

بخشدار بخش گوهران بشاگرد گفت: در روستاهای محروم شهرستان بشاگرد دانش آموزان بازمانده از تحصیل وجود دارد که نیازمند به حل مسائل و بازگرداند آن ها به تحصیل است.

17 فروردین 1398