6 ویژگی حیاتی برای انتخاب تلفن همراه بر اساس برند، سیستم عامل یا سایر قابلیت ها

به گزارش وبلاگ آقای عادلی، قبل از اینکه برای خرید گوشی تلفن همراه جدید اقدامکنید، حتما مجموعه اطلاعات کاربردی موجود در این مقاله را بخوانید تا بتوانیدبهترین انتخاب را داشته باشید. در این مقاله 6 نکته اساسی را به شما معرفی نموده ایمکه راهنمای خوب خرید شما خواهند بود.

6 ویژگی حیاتی برای انتخاب تلفن همراه بر اساس برند، سیستم عامل یا سایر قابلیت ها

1.کدام برند را انتخاب کنم؟

واقعیت این است که تنوع زیادی در خصوص برندهای گوشیتلفن همراه وجود دارد و هر کس می تواند با توجه به احتیاج، علاقه و از همه مهم تربودجه خود سراغ این برندها برود. برخی گوشی ها در رده گوشی های پرچم دار و پیشتازقرار می گیرند و هزینه بالاتری دارند و برخی دیگر گوشی های معمولی تری هستند باهزینه های پایین تر. در حال حاضر نام هایی که در ایران نسبت به بقیه برندها شناختهشده تر هستند اپل، سامسونگ، هواوی، نوکیا و ... را تشکیل می دهند.

نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است کهبه جز اپل و سامسونگ به عنوان ارائه دهنده بهترین گوشی ها، سال هاست هواوی هم بانوآوری هایش به جرگه سردمداران پیوسته است. هواوی در زمینه ارائه گوشی های باکیفیتو با کاربری آسان فعالیت دارد و در مدل هایی مثل p30با استفاده از نانو مموری و باتری لیتیومی اتفاقات خوبی را خلق نموده است. مدل هایپر هوادار گوشی های هواوی با قیمت های متنوع دست کاربران را برای انتخاب باز می گذارندو از بین مدل هایی مثل p10، p40تا y7 و y9امکان خرید بهترین گوشی را به شما خواهند داد.برای مشاهده لیستگوشی های هواوی، قیمت و خرید از این برند اینجا کلیککنید.

2.چقدر بودجه دارم؟

نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت کنید نهایت سقفبودجه ای است که برای خرید گوشی جدیدتان در نظر گرفته اید. زمانی که بدانید چهمیزان هزینه برای خرید مد نظرتان است، ناخودآگاه گزینه های بیشتر از سقف این هزینهلغو می شوند و گزینه های شما محدودتر خواهند شد. محدود شدن گزینه ها هم منجر بهبالا رفتن سرعت انتخاب شده و مانع از سردرگمی شما به عنوان مشتری خواهد شد. نکتهمهم این است که اگر واقعا کاربری گوشی چیزی باشد که به آن اهمیت می دهید و نه صرفانام برند، می توانید با صرف هزینه ای به مراتب مناسب تر یک گوشی تلفن همراه عالیبرای خودتان تهیه کنید.

3.کدام سیستم عامل برایم بهتر است؟

هر گوشی تلفن همراهی نوعی سیستم عامل دارد کهعملکرد آن را تعریف نموده است. در حال حاضر به جز هواوی که سیستم عامل مخصوص خودشرا طراحی نموده و اپل که با سیستم عامل iOSیکی از بهترین های دنیای گوشی هاست، بیشترین سیستم عامل گوشی ها شامل اندرویدهستند، به ویژه در ایران که به دلیل تحریم ها برخی امکانات iOSبا مشکل رو به رو شده اند. برای مثال اگر بخواهید نسخه های جدید iOSرا برای گوشی تان نصب کنید، مرحله وارد کردن شماره تلفن در آن واقع شده است که باتوجه به ارائه نشدن خدمات آیفون در ایران، این شماره از شما پذیرفته نخواهد شد. درحالی که سیستم عامل گوشی هایی مثل هواوی و سیستم عامل اندروید سایر گوشی ها درایران با دردسرهایی به مراتب کمتر رو به رو هستند.

بنابراین خوب است قبل از تهیه گوشی جدید حتما بهاین مسئله دقت کنید که سیستم عامل گوشی تان چه خواهد بود و تا چه میزان از کارکردن با آن احساس راحتی خواهید کرد. ضمن اینکه در نظر داشته باشید چنانچه تا بهحال کاربر iOS بوده اید و حالا قرار است به جمع کاربراناندروید بپیوندید یا بر عکس این قضیه، همواره مدتی طول می کشد تا با سیستم عاملجدید سازگار شوید و به اصصلاح دست تان راه بیفتد.

4.گوشی جدید باید چه امکاناتی داشته باشد؟

وقتی قرار است در این شرایط مالی هزینه نه چندانکمی را به خرید یک گوشی جدید اختصاص دهید، خوب است که درست برنامه ریزی کنید.پیشنهاد ما این است که فهرستی از کارهایی که قرار است بیشتر از همه با گوشی تلفنهمراه تان انجام دهید، تهیه کنید و بر اساس آن پیش بروید؛ در غیر این صورت همانطور که اگر بدون داشتن فهرست خرید به فروشگاه بروید، ممکن است بیشتر از آنچه کهباید خرید و هزینه کنید، گوشی جدید هم می تواند برای امکاناتی گران باشد که قرارنیست به کار شما بیایند.

شما می توانید فهرستی از برنامه هایی که قصد نصب آن هارا دارید، فهرست بازی ها و حجم آن ها را تهیه کنید تا بخشی از حداقل حافظه مورداحتیاج گوشی تان را به دست آورید. اگر به عکاسی علاقه دارید باید از قابلیت هایمناسب دوربین گوشی ها باخبر شوید و بعد دست به انتخاب دوربینی با سنسور، لنز ورزولوشن مناسب بزنید. اگر هم روی گوشی تان مقاله می خوانید یا کتاب الکترونیکیمطالعه می کنید، باید به بزرگی و قابلیت تنظیم نور صفحه و درشت نمایی آن دقت داشتهباشید. مجموعه این عوامل راه انتخاب شما را هموارتر خواهند کرد.

5.عمر باتری چقدر اهمیت دارد؟

نکته بعدی که باید حتما به آن توجه داشته باشید ایناست که علاوه بر دوام و استحکام بدنه، دوام باتری گوشی شما چقدر است. این مسئله کهامروزه یکی از موارد پر رنگ رقابت بین شرکت های سازنده گوشی های تلفن همراه است، برایکاربران امروزی که بیشتر اوقات به اینترنت متصل هستند و در آن واحد پنجره چندینشبکه اجتماعی روی گوشی هایشان باز است، اهمیت زیادی دارد. پیشنهاد ما این است کهعلاوه بر جستجوی دوام باتری مدل گوشی مد نظرتان روی اینترنت و پرس و جو ازفروشنده، سراغ کسانی بروید که از این گوشی استفاده می نمایند یا اگر مدلش جدید نیست،در گذشته مدل گوشی مد نظر شما را داشته اند. معمولا کاربران بهترین افرادی هستندکه می توانند درباره دوام باتری نظرهای دقیقی ارائه دهند. همچنین توجهبه روش هایی برای بالا بردن طول عمر باتری موبایل بی تاثیرنخواهد بود.

6.لوازم جانبی گوشی را چطور پیدا کنم؟

واقعیت این است که هر گوشی تلفن همراهی شامل لوازمیمثل شارژر و سیم شارژر، هندزفری و گزینه های دیگری است که بسته به احتیاج کاربر قابلتهیه هستند (مثل لنزهای کلیپسی)؛ نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که اولاآیا تهیه این موارد در صورت خراب شدن برای شما آسان است و دوم اینکه هزینه اینموارد چقدر خواهد بود.

برای مثال سال هاست که کاربران گوشی های اپل نسبتبه خراب شدن زود هنگام دو سر کابل متصل به شارژر شاکی هستند؛ اما اپل همچنان اینمشکل را رفع نمی کند چون به اعتقاد عده ای بخشی از درآمدش را از همین خرده فروشیمی تواند به دست آورد؛ هر چند بعد از مدل آیفون 7 کوشش شد تا حدی از این مشکل درمدل های جدیدی مثل آیفون 11 پرومکس که جزو جدیدترینمدل های گوشی آیفون از برند اپل واقع شده است که دارای فست شارژر (شارژسریع) هستند، رفع شده است؛ اما همچنان باید نهایت دقت را برای کار کردن با کابلداشته باشید و با استفاده از محافظ کابل در ابتدای خرید، جلوی صرف هزینه زودهنگامبرای پرداخت قیمت کابل را بگیرید.

منبع: آی تابناک

به "6 ویژگی حیاتی برای انتخاب تلفن همراه بر اساس برند، سیستم عامل یا سایر قابلیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ویژگی حیاتی برای انتخاب تلفن همراه بر اساس برند، سیستم عامل یا سایر قابلیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید