دردسر جدید مسافران قطارهای حومه ای

تغییر سیستم فروش بلیت قطارهای حومه ای تهران ماجراهای جدیدی را برای مسافران ایجاد نموده است.

دردسر جدید مسافران قطارهای حومه ای

به گزارش خبرنگاران، بلیت فروشی قطارهای حومه ای توسط گیشه هرچند امری ضروری به نظر می رسد، اما کافی نیست و علاوه بر استقرار کافی تعداد گیشه ها و متصدیان فروش بلیت باید از روش های دیگری از جمله بلیت فروشی توسط دستگاه های ویژه بهره برد.

تغییر در سیستم فروش بلیت قطارهای حومه ای در ایستگاه راه آهن تهران هرچند امری ضروری به نظر می رسید، اما به طور حتم این تغییر احتیاجمند ایجاد زیرساخت های ضروری است تا در نهایت منجر به سهولت فرآیند خرید بلیت برای مسافران گردد و در صورتی که این تغییر با تدابیر لازم همراه نباشد قطعا نه تنها شرایط را بهبود نمی بخشد، بلکه موجب دوچندان شدن مسائل و مسائل برای متقاضیان و متصدیان فروش بلیت خواهد شد.

تعداد گیشه و متصدیان جوابگوی بلیت فروشی نیست

شرط فروش بلیت در ایستگاه راه آهن تهران برای قطارهای حومه ای به گونه ای بود که از مسافران مقاصد مختلف، هزینه سفر توسط مهمانداران جمع آوری و در نهایت به مسافران قبض ارائه می شد. پس از مدتی دستگاه هایی در ایستگاه راه آهن نصب شد تاخود مسافران بتوانند با پرداخت هزینه مقصد را انتخاب نموده و قبض مربوط به بلیت را دریافت نمایند؛ اتفاقی که به دلیل مسائل دستگاه های مربوطه اعم از تاخیر در ارائه قبض یا عدم ارائه آن به متقاضیان، در نهایت جمع آوری شد و مجددا به مسافران اعلام شد که همانند رویه اولیه جهت انجام سفرهای خود اقدام نمایند.

در نهایت اما به تازگی اقدامی روبه جلو نسبت به فروش بلیت قطارهای حومه ای در ایستگاه راه آهن رقم خورده است؛ هرچند که این روش به تنهایی پاسخگو نیست و احتیاجمند در نظر دریافت تدارکات دیگری است. مشکل اصلی بلیت فروشی در ایستگاه راه آهن تهران به منظور ارائه بلیت متقاضیان قطارهای حومه ای در زمان هایی است که تعداد مسافران به شدت افزایش می یابد و به نوعی ساعات پیک تلقی می گردد. رویه کنونی بدین صورت است که مسافران باید برای تهیه بلیت به گیشه مربوطه مراجعه نمایند که با توجه به افزایش تعداد مسافران در بعضی ساعات نه تنها گیشه مربوطه جوابگوی احتیاج و ارائه خدمت به مسافران نیست بلکه تعداد متصدیان فروش بلیت نیز به اندازه ای نیست که جوابگوی بلیت فروشی باشد.

بعضی مسافران قطارهای حومه ای به خبرنگاران می گویند: تغییر رویه صدور بلیت کار درستی است، اما بهتر بود قبل از اجرایی شدن روش جدید زیرساخت های لازم فراهم می شد یا ایرادات احتمالی آن با اجرای آزمایشی رفع می شد. شرایط فعلی مسافرت را نه تنها آسان تر ننموده، بلکه دردسرهای جدیدی برای مسافران پدید می آورد.

دو چندان شدن چالش ها در زمان ازدحام جمعیت

همان طور که گفته شد ازدحام بیش از حد جمعیت در بعضی ساعات روز موجب شده تا مسائل عدیده ای برای مسافران به وجود آید. به طور مثال در خصوص قطار پرند در ساعت 7 صبح به دلیل شلوغی جمعیت مراجعه نماینده به منظور سفر به تهران، تعداد افراد بسیار بالاست و مسافران با مسائل عدیده ای در حین سفر روبرو می شوند و علی رغم درخواست بسیاری از مسافران به منظور اتصال دو قطار به یکدیگر در چنین ساعاتی به منظور انجام سفری مطلوب تر به تهران، اما متاسفانه چنین اتفاقی در عمل رخ نداده است. هرچند چنین موضوعی پیش از این اتفاق افتاده و در بعضی سفرها دو قطار به یکدیگر متصل می شوند تا بتوان جوابگوی احتیاج مسافران بود.

معضل حضور آقایان در واگن های ویژه بانوان

پس از آنکه علاوه بر واگن اولیه قطارهای حومه ای، واگن نهایی نیز تحت عنوان واگن های ویژه برای بانوان تعبیه شد، اما حضور بعضی آقایان در این دو واگن ویژه اعتراض بسیاری از بانوان را به همراه داشت. به گفته بعضی از مسافران، مهماندار و رییس قطار نسبت به حل این معضل اقدام نمی نمایند و بعضا شاهد درگیری بانوان و آقایان به منظور خروج چنین افرادی از واگن های ویژه بانوان هستیم.

به گزارش خبرنگاران، بلیت قطارهای حومه ای از تهران و بالعکس به مقاصد پرند، قم، گرمسار، هشتگرد، تاکستان، پیشوا، جمکران، فیروزکوه، قزوین و سمنان در طول روز توسط ایستگاه راه آهن تهران به فروش می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دردسر جدید مسافران قطارهای حومه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر جدید مسافران قطارهای حومه ای"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید