تغییر تاکتیک برای حذف رییس تنیس

به گزارش وبلاگ آقای عادلی، پنجم اسفندماه فرصت شش ماهه به خاتمه می رسد و وزارت ورزش می تواند برای انتخابات تنیس ثبت نام مجدد بگذارد.

تغییر تاکتیک برای حذف رییس تنیس

5 اسفند، انتها دوره شش ماهه

زمان برگزاری انتخابات هشت فدراسیون تا انتها سال اعلام شده اما هنوز خبری از تنیس نیست. فدراسیونی که ثبت نام از کاندیداهایش در موعد مقرر اجرا شده و به زودی شش ماه از این تاریخ می گذرد، بلاتکلیف است و در این شرایط این شائبه قویتر از قبل می گردد که بعضی مدیران در وزارت ورزش، تمایلی به برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون ندارند.

پنجم اسفندماه فرصت شش ماهه به انتها می رسد و وزارت ورزش می تواند ثبت نام مجدد بگذارد. مسئله ای که به نظر می رسد معاونت قهرمانی وزارت ورزش به دنبالش است و اگر اتفاقی خارج از برنامه ریزی اجرا شده، نیفتد، تنیس در این جهت قرار می گیرد. اتفاقی که جز طولانی تر شدن دوران بلاتکلیفی یک فدراسیون نتیجه دیگری ندارد.

***

پنجم شهریور ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون تنیس شروع شد و در انتها 10 روز کاری، تعدادی از افراد علاقه مند به این فدراسیون مدارک خود را تحویل دادند. اما همان موقع می شد فهمید که رقابت بین رحمانی، مدیر کل امور استان های وزارت ورزش است و مجید شایسته، رییس فعلی فدراسیون که گویا خیلی هم در بین تصمیم گیران وزارت، علاثه مندی به حضورش وجود ندارد. با این حساب یک گزینه دیگر هم در آدینه رقیبان ماند و یکی دو نفر دیگر، به خاطر نداشتن شرایط مدیریتی و ... رد صلاحیت شدند. آریانفر که ابتدا گفته شد، از لحاظ مدیریتی تایید نشده، به جمع کاندیداها ملحق شد تا همه منتظر برگزاری مجمع انتخاباتی باشند اما هر روز که گذشت، بر ابهام های حوالی این فدراسیون افزوده شد تا حالا که یک احتمال بیشتر نمی توان داد؛ اینکه وزارت ورزش به دنبال ثبت نام مجدد است.

ماجرا از این قرار است که پیش بینی ها با ضرورت کنار رفتن رحمانی از گردونه رقابت درست از آب درنیامد. تصور اولیه این بود که رحمانی، در انتخابات حاضر می شود و رای می آورد اما بعضی مسائل مانع حضور رحمانی در این رقابت شد تا جدیترین گزینه رییس فعلی فدراسیون باشد. در این شرایط بود که محمدرضا داورزنی گفت، فدراسیون تنیس تک کاندیدا شده و باید ثبت نام مجدد صورت گیرد. معاون ورزش قهرمانی در حالی این جمله را به زبان آورد که از دو جهت مرتکب اشتباه شد. چراکه آریانفر، کاندیدای دیگر تنیس مصاحبه کرد و گفت تایید شده و از حضور در انتخابات انصراف نداده است و دیگر اینکه، در هیچ جای آیین نامه ای که به امضای مدیران مربوطه در وزارت ورزش رسیده، عنوان نشده که اگر مجمعی یک کاندیدا داشته باشد، باید ثبت نام مجدد صورت گیرد. با تذکر این دو مورد، دیگر صحبتی درباره تک کاندیدایی و ضرورت ثبت نام مجدد از سوی داورزنی شنیده نشد اما اعلام نشدن زمان برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون یک شائبه دیگر را تقویت می نماید؛ اینکه بعضی مسوولان در وزارت ورزش که تمایلی به حضور شایسته ندارند، به دنبال طولانی شدن برگزاری انتخابات، انتها دوران شش ماهه و در نهایت ثبت نام مجدد هستند. تنها راه قانونی که باقی مانده همین است و گویا همین روش دنبال می گردد اما چند روز پیش وقتی خبرنگار ایران ورزشی این سوال را از داورزنی پرسید، او تاکید نمود اصلا قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد. قویا این موضوع را تکذیب مسی کنم و زمان برگزاری مجمع انتخاباتی تنیس به زودی اعلام می گردد. از این حرف داورزنی، دو هفته می گذرد و با اینکه زمان انتخابات بعضی فدراسیون هایی که خیلی دیرتر از تنیس، ثبت نامشان اجرا شده بود، اعلام شده؛ اما جالب است که زمان برگزاری مجمع تنیس اعلام نشده و نمی گردد.

پنجم اسفندماه، دوران شش ماهه از ثبت نام قبلی می گذرد و از این تاریخ به بعد، قانون اجازه ثبت نام دوباره را می دهد و به احتمال بسیار زیاد، ثبت نام دوباره انجام می گردد مگر اینکه در این فاصله زمان برگزاری انتخابات اعلام گردد که بسیار بعید است. گویا وزارت .رزش که به دنبال حضور گزینه ای از این مجموعه در تنیس بوده که حالا با رفتن رحمانی برنامه بهم ریخته و این بار نمی خواهد این اشتباه را تکرار کند. اگر ثبت نام مجدد انجام گردد، به احتمال زیاد دو گزینه از وزارت ورزش کاندیدای ریاست می شوند مثل اتفاقی که در بعضی فدراسیون های دیگر افتاده است. البته هنوز نمی توان با قطعیت نظر دارد اما پازلی که هر روز کاملتر می گردد، این تصویر را نشان می دهد که هر تلاشی می گردد تا رییس فعلی فدراسیون، یا خسته گردد و قید حضور در انتخابات را بزند یا فرصت ریاست به فرد دیگری برسد.

منبع: ایران ورزشی

به "تغییر تاکتیک برای حذف رییس تنیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر تاکتیک برای حذف رییس تنیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید